Home

Jsem po operaci myomu

Po operaci myomu porodnice

Po operaci myomu. Zaslat dotaz. 26. 4. 2014. otázka. Dobrý den, bývalý doktor mě dostatečně nekontroloval myom a pak mě již odeslal k operaci, šla jsem na konzultaci k jinému lékaři zda-li by nebyla jiná možnost než operace a tento doktor konstatoval, že mám myomy 2 a docela velké cca 8cm. Odeslal mě ihned do nemocnice pro. Dobrý den.Mám dotaz kvůli operaci myomu.Pro krvácení a špinění během cyklu jsem objednaná na operaci abtorze myomu-CP, -myoma uteri nascens cca 4cm. Myslela jsem,že vzhledem k mému věku 49 mi bude odstraněna celá děloha. Pan primář doporučil pouze ten myom. Je to běžný postup a jak operace probíhá. Děkuji.. Dobrý den, pane doktore, chtěla bych se vás zeptat, jsem po laporoskopické operaci myomu kterou my dělali v Olomouci. Tedka v únoru to budou tři měcíce od operace, chtěla bych se vás zeptat, kdy můžu zkusit otěhotnět. Mám strach aby těhotenství probíhalo bez problému. Děkuji za odpově

Operace myomu uLékaře

Dobrý den, jsem po operaci (miomu) menstruace už nemám (53let), ale pořád mi rostou chloupky na bradě, zkoušela jsem vše možný...není na ty ''chloup'' něco ?děkuji za odpovědi Po operaci děložního myomu Nedávno jsem prodělala operaci děložního myomu,lékař chtěl mi i odebrat dělohu že mi je už 40let a že ji k ničemu nepotřebuji.Pak jsem s tímto zákrokem nesouhlasila.Měla jsem strach z dalších komplikací mám hyperaktivní močový měchýř a nucení často vykonávat potřebu močení.Tímto problémem trpím mnoho.. Minulý týden ve ctvrtek jsem prodělal operaci sinus pilonidalis. Po operaci mi zavedli dren, a na druhý Podobné Témata jako Sinus pilonidalis operace. Líbí se: 231 lidem; Mám 4 roky po operaci myomu na děloze, rok a půl po porodu císařským řezem v 37tt.

Myom 3 cm a rekonvalescence po operaci tzv. hysteroskopicky. takových myomu je velka menšina, většina myomu je třeba odstranit laparoskopicky nebo klasicky otevřenou cestou, tj. přes bricho a to Vam bezne neudelaji a urcite ne ambulantne. obvykle na 3-7 dnu v nemocnici. Odhaduji, ze Vam provedou jen diagnosticky vykon (jen se. Je několik cest a záleží na umístění myomu a jeho velikosti. Malé myomy uvnitř dělohy se řeší hysteroskopicky, tedy endoskopickým přístupem přes pochvu do dělohy. Větší myom či myomy je možné vyjmout samotné nebo s celou dělohou - buď opět endoskopicky, nebo při klasické operaci Gynekolog mě chtěl poslat kvůli myomu na operaci. To jsem nechtěla, měla jsem před svatbou a plánovala rodinu, což by mi operace o tři roky posunula. Stránky jsem našla téměř náhodou a stravu změnila až kvůli synovi. Myom na to reagoval po svém - prostě zmizel Bohužel, po půl roce po operaci mi gynekolog zjistil další myom na děloze do 1cm. Nyní 2 roky po operaci, mám na děloze 3 myomy, všechny do 2 cm. Ze začátku jsem z toho byla úplně hotová, představa, že bych musela na další operaci a nyní již s odstraněním dělohy a to, že nebudu mít další dítě

Dobrý den, jsem po operaci (miomu) - poradna, odpovědi na dotaz Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Dobrý den, jsem po operaci (miomu). Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata. Další informac Pacientku jsem převzal ve fázi, kdy měla 2 myomy o velikosti 4 a 5 cm. Nasadil jsem jí tedy lék obsahující ulipristal acetát. Pacientka brala 1 tabletu denně po dobu tří měsíců. Po půlroce byly myomy menší o 30 % a pacientka byla zcela bez potíží s normální menstruací Z toho důvodu jsem měla plánovaný CS. Rodila jsem v Praze u Apolináře a během porodu byl myom odoperován. Nakonec měl v průměru téměř 10 cm. Po porodu jsem měla komplikace - hodně jsem krvácela, celková ztráta cca 1800 ml. Po třech hodinách od CS jsem musela znovu na sál a na revizi. Po operaci už ale bylo všechno v.

Ahoj, je mi 25 let. loni jsem byla také na embolizaci myomu, ale na konec to dopadlo tak že mi letos myom odoperovali. Měla jsem ho velký cca 10 cm. Také nemám děti a teď po operaci musím čekat tři roky než se budu moct pokusit otěhotnět. Nikdo mi ale neřekl jestli se to vůbec podaří Po operaci myomu Dobrý den, je mi 23 let a našli mi myom o velikosti cca 8x10 cm, který vycházel z dělohy. Dne 5.11.2014 jsem byla na operaci ve FN Motol, kde mi myom odstranili (pouze ten, dělohu opět sešili a zachovali). Po operaci se u mě objevil zánět, na který ale po 5ti dnech zabrala antibiotika. Léčba probíhala..

Děložní myom je nejčastější nezhoubný nádor ženských pohlavních orgánů. Zkušenost s ním má 40 % žen ve věku 25 - 45 let a až 60 % žen starších 45 let. Zatímco ještě v nedávné době byla jediným řešením operace, dnes se stále častěji sahá po účinných pilulkách. To je signál i pro ženy, které dosud raději potíže způsobené myomy snášely, než. Tak mám po operaci myomu. Zkoušeli to laparoskopicky, ale nešlo to, tak se udělal klasicky řez. Na ji pce jsem byla s paní po sekci. Další den nás klasicky nutili vstát. Já měla strašné bolesti. Pak jsme šla každá jinam. je to 5 den a není to lepší, snažím se procházet ap. Paní jsem potkala a už byla fit V čase 6-12 měsíců od výkonu se u většiny pacientek velikost myomu zmenší v průměru o 30-40%, objemově dokonce až o 60-80%. Z dosavadních výsledků se zdá, že k recidivě či opětnému nárůstu myomů dochází po embolizaci jen velmi zřídka, alespoň v prvních 5 letech po výkonu. Obr. 372 . Obr. 37

po operaci myomu porodnice

Po operaci začaly problémy se zády, psychické - (deprese) a imunita. Do dnešního dne jsem na nemocenské, nejsem schopná fungovat, připadám si zbytečná a vyčerpaná, na psychiatrii mi zvýšili dávku -Trittico 150mg. Chtěla jsem se zeptat vrátí se mi znovu chuť do života a za jak dlouho Po operaci jsem měla hodně velké problemi s dechem, které byli způsobeném velkým množstvím plynu v břišní dutině. Následně jsem trpěla silnými bolestmi ramenou,klíčních kosti a žeber. Vše od plynu. Narkózu jsem zmákla na jedničku. Nic méně jsem sice 4 dny po operaci, ale jsem stále silné unavená, nemůžu sedě Bylo to az moc brzo po operaci, cekat se ma min 6mesicu, spis rok, s tim taky pocitej. Těhotenství pak povazovaliza rizikove a rodila jsem cs. Dva roky na to jsem jeste otehotnela s dvojcaty a taky to deloha zvladla. Ale ber v uvahu, ze tehotenstvim (prokrvenim) moyomy rostou a skutecne mohou tropit neplechu

Vážený pane doktore myomu mám sedum,sama jsem byla zděšená,protože vždy v ultrazvuku jsem měla psané dva z prave hrany 5 cm další ve fundu 3 cm a další do pruměru 15mm dohromady 7 věřila jsem že se vyhnu operaci,ještě než jsem si přečetla od vás zpravu tak jsem dnes podstoupila ultrazvuk a jeden z myomu 15mm vyrostl za jeden a pul měsíce o 1cm myom,který má 5cm byl. Znala jsem je již z jiných kurzů (např. celoroční školy reiki po dobu 3 let atd.), které jsem v Lažánkách absolvovala. Při kundalini meditacích jsem pozorovala velkou úlevu v oblasti bederní páteře. Nejvíce mi pomáhaly dynamické meditace, po kterých jsem se cítila mnohem klidnější a spokojenější Otázka. Dobrý den, chtěla jsem Vás požádat o radu, vzhledem k plánované operaci, subserozně uloženého děložního myomu. Je mi 43 let, ale jsem bezdětná, z tohoto důvodu se chci zeptat, zda je nutnost odstranění dělohy, vzhledem k jeho nepříznivému uložení Na druhou stranu chápu, že myom může na něco tlačit a po operaci může nastat úleva. Na druhou stranu se myomy po menopauze často samy zmenší. Každopádně se mi nelíbí výraz, že lékař vyřkl ortel. Zrovna v případě myomu si nemyslím, že žena až tolik riskuje, pokud se lékařovu ortelu vzepře

Dobrý den, jsem po operaci (miomu) Odpovědi

1. Přítomnost myomu lze s jistotou potvrdit pomocí zobrazovacích vyšetřovacích metod, v dnešní době především ultrazvukem. V případě nejasného nálezu lze vyšetření doplnit o computerovou tomografii (CT) či magnetickou rezonanci (MR). Těhotenství po této operaci je možné. Embolizace děložních tepen (UAE
  2. Po probuzení jsem ještě asi hodinu a půl dospávala, pak jsem dostala čaj a mohla jsem se projít. Kolem půl druhé mi lékař popsal průběh vyšetření, dal mi písemnou zprávu a propustil mě. Těsně po vyšetření jsem měla nepatrné bolesti v podbřišku, které odezněly dřív, než jsem mohla vstát z postele
  3. Pracovní neschopnost a délka zotavení po operaci. U transcervikálních (hysteroskopických) myomektomií se jedná o pracovní neschopnost v řádech dnů, při operacích otevřených i týdnů (2-3). Otěhotnění po operaci myomu. Po laparoskopických či otevřených myomektomií se všeobecně doporučuje těhotenství za 12 měsíců
  4. Mám 4 roky po operaci myomu na děloze, rok a půl po porodu císařským řezem v 37tt. Při kontrole mi lékař našel na děloze nový myom-zatim 12mm. Jinak jsem Podobné Témata jako Myomy.c
  5. Jak dlouho po operaci tyto pocity a ta bolest vymizí?Taky z toho začínám být psychicky nalomená, i když mi lékař operaci doporučil, stále mám pocit, že to až tak nutné nebylo a vyčítám si, že jsem tuto operaci podstoupila. Je mi sice 44 let, děti již nechci, ale je to tak trochu o něčem jiném.Co teď
  6. Moc hezky napsaný článek Také mám myom, už asi 6 letnejprve byl malý 2 cm, nyní už má asi 7,5 cm Když byl velký asi 4cm začala jsem to řešitnejdříve pomocí TČM, homeopatie, cvičení, ale myom stále rostl.Lékařka navrhuje operaci, ale já stále doufám, že se mi podaří myomu zbavit nebo že přestane růst.Žádné obtíže mi nezpůsobuje

Po operaci myomu - poradna, diagnózy - Tvojedoktorka

1. Dříve byla snaha, aby tato terapie předcházela chirurgickému odstranění myomu. Nicméně podle poznatků z operací je často odstranění myomu po této terapii naopak obtížnější. Vyhladovění myomu. Uzavření děložních tepen vyživujících myom zamezí toku krve k myomu a jeho následnému zmenšení
  2. Já po operaci byla docela brzo fit. Týden v nemocnici, týden jsem polehávala doma, další týden už jsem chodila na procházky a za měsíc jsem byla úplně v poho. Po 6ti týdnech od operace mi lékař už dovolil i normální fyzickou zátěž (tedy pro ženy zvedat max 15kg)
  3. Při chirurgické léčbě je možné uvažovat o operaci přes stěnu břišní, ať už z otevřeného přístupu, nebo laparoskopicky. Před plánovanou operací je možné zahájit farmakologickou léčbu tabletami s cílem zastavit růst myomu nebo jej alespoň o něco zmenšit, což může následný zákrok usnadnit
  4. Ahoj, jsem po operaci myomu ( 8cm) a nejdřív mi dělali embolizaci a pak mi ho vyoperovali. Dělali to laparoskopicky, takže mám jen tři jizvy - tečky..z toho jednu v pupiíku. Nic hrozného..normálně nosím dvojdílné plavk
  5. Bolí mě záda, krvácím, mám problémy s únikem moči, ale na operaci musím čekat. Protože mám opravdu velké bolesti a ani po psychické stránce se necítím dobře, nehledě na to, že mám doma děti na distanční výuce, snažila jsem se, aby mě operovali jinde. Nikde mě ale vzít nechtějí, pokračuje paní Dagmar

Umí lézt i skákat a případné překážky překoušou či prokoušou Dobrý den.Mám dotaz kvůli operaci myomu.Pro krvácení a špinění během cyklu jsem objednaná na operaci abtorze myomu-CP, -myoma uteri nascens cca 4cm. Myslela jsem,že vzhledem k mému věku 49 mi bude odstraněna celá děloha Dobrý den, je mi 43 let. Na ultrazvuku mi diagnostikovali myom o velikosti 5,5 cm. Za půl roku vyrostl o půl centimetru. Četla jsem, že ženám po 40 se ve většině případů odebírá celá děloha, protože odebrání pouze myomu je nejen časově, ale především finančně velmi nákladné (zvláště při tak vysokém počtu žen, které se s myomy léčí) Je mi 47. Z důvodu celoživotně velkých menstruací a násladné anémie jsem po plánované operaci odstranění dělohy a vaječníků. Bohužel mi poranili při operaci močovod,mám nyní nefrostomii, aby se mi zahojil močovod a čeká mě reoperace na spravení močovodu a já zase byla zase zdravá. Dotaz

Dobrý večer, 2 x jsem u vás byla na operaci myomů, těhotenství neproběhlo. V poslední době mě obtěžuje silné krvácení, cyklus je regulován Duphastonem, objevily se i další myomy. Jsem předběžně domluvená na odstranění dělohy, ale byla mi nabídnuta jen břišní operace. Prosím o Váš názor. Děkuji Je mi 47 let, jsem 10 let po operaci dělohy a problémy s nadváhou se mi začaly projevovat před 2 lety a nezabírá na ní vůbec nic, nikdy v minulosti jsem problémy tohoto rázu netrpěla, dost mě to trápí, protože jsem na takovou neforemnou postavu nebyla nikdy zvyklá. Děkuji za odpověď Autor: Jarka | 25.3.2010 08:15. MUDr Bolest v pravé kyčelní jamce není přítomna. Poslední menstruace - 2. 4. 2012 a 28. 4. 2012. Krvácení přiměřené, m. bolestivá, trvala 5 dní. Bolest v pravé kyčelní jamce a v bederní a křížové oblasti menší. Byla předepsána Pulsatilla 30 C, jedna dávka týdně, následovaná placebem dvakrát po dobu 4 týdnů. 10. 6. Dobrý den,jsem 17 dní po laparoskopické operaci myomu.Protože myom byl velký asi 6cm,mám jednu jizvu větší,asi 2cm.Před 4 dny mě začalo bodat v této jizvě hlavně při přechodu z klidu do aktivity.Pod jizvou si nahmatám tvrdou bulku.Může se jednat o kýlu?Moc děkuji za odpověď. Ludmila: Dobrý den, jsem 14 dní již po druhé operaci odstranění cysty na vaječníku. Vím, že se to může zase vrátit pokud nezačnu hormonální léčbu. Bohužel léčbu nesnesu. Je mi zle a mám z ní deprese. Doktor mi řekl, že to necháme bez léčby a uvidíme jestli se cysta (dermoid) znovu udělá

Na operaci jsem byla 7.11.2011.na laparoskopické operaci na odstraněni myomu,6cm,a 2krat po 3cm,a s odstraněnim dělohy,vaječniky jsou ponechany,nemusela jsem jit zatim na operaci,nebyli žadne komplikace,ale měla jsem obavy,ma sestra měla namale měla 1myom,a měl 4,5kg,na kontroli nechodila.tak jsem šla na operaci comy lekař poradil,a. Jsem po operaci čtvrtý den, třetí jsem byla propuštěna domů. Bolesti mám spíš jen zad, jinak opravdu málo, cítím se dobře, ale momentálně mám už 37,6 teplotu. Bohužel u nás se v patky odpoledne a o víkendech v nemocnici ani na gynekologii nepracuje a do Liberce to mám už celkem z ruky Jak dlouho trvá operace myomu. Nejenom o to, zda operace dobře dopadne a pomůže k uzdravení. Dalším důvodem k obavám, v dnešní složité ekonomické situace, je doba pracovní neschopnosti. V případě operace žlučníku záleží doba rekonvalescence na různých faktorech. Podle nich lze určit, jak dlouho budete v pracovních. Léčba spočívá v tom, že odborně vyškolený radiolog zastaví zásobování myomu krví a místo chirurgického odstranění se nádor jednoduše nechá vyhladovět. Vše probíhá bez velkých řezů a jen v lokální anestezii. Po embolizaci by se měl myom viditelně zmenšit už do tří měsíců

Operace prostaty a krvácení po operaci články a rady

Video: Operace myomu články a rady - Lecitnemoc

Myom 3 cm a rekonvalescence po operaci - GYNWEB

Tedy,měla jsem,poslední dobou ji nemůžu nahmatat,na podzim jsem zkoušela detoxikaci kvůli myomu a od té doby se bulka buď tak zmenšila,že se nedá nahmatat,nebo zmizela.' odpovědět; 24. Leden 2007 - 7:56 . Jana K. (anonym) Nevíte některá z Vás co by to mohlo být-jsem už 3 roky po operaci dělohy a teď v poslední době mě. Ja u nej byla a dohodli jsme se, ze pockame a pokusim se otehotnet, jinak navrhoval operaci. Do operace se mi nechtelo a tak jsme se snazili. Po druhem zamlklem tehu, genetice v poradku, jsem rekla ok, necham to tedy kuchnout. Byla jse, objednana ma pred operacni konzultaci a misto no mi muj dr vystavil tehu prukazku Podstoupila jsem klasickou operativní cestou odstranění dělohy z důvodu tvorby myomu. Ráda bych se zeptala, zda mám možnost po tomto zákroku získat komple

Myomy trápí čtvrtinu žen

Příběh o „zmizení myomu (Maruška, 30 let) Jíme Jina

Dobrý večer, před pěti lety jsem podstoupila odstranění 11cm myomu, který narostl do zmiňovaného rozměru během dvou měsíců. Kvůli silnému krvácení jsem operaci prý málem nezvládla. Od té doby pravidelné prohlídky se současným skóre: 4 myomy (3 cm, 1,8 cm,1,8 cm, 1,1 cm) Jsem čerstvě po gyn. vyšetření ultrazvukem Ahojky holky ja byla v lete 2014 na operaci myomu,měla jsem 3 velke tenysaky,velke bolesti,no hrozny co vam mam povidat,taky mi chtěli vzit dělohu ale stim ja nesouhlasila,protože jsem ještě chtěla jedno miminko,po operaci mi pan primař zdělil že tam mam ještě dalši 4 myomy ,malinke a že je pozastavime leky,ty leky jsem brala 3. Dobrý den, jsem po operaci Ca prsu, před 3 týdny jsem začala užívat Tamoxifen, dnes mi ale byla léčba přerušena pro vedlejší účinky - nevolnost, porucha vidění, otoky končetin a bolest žil v lýtku. Mám před sebou ještě ozařování, bez chemo. Jsem ještě před menopauzou Paní Tremlovou jsem oslovila přibližně před měsícem. Poprosila jsem jí o astrální operaci tukového lipomu na rameni a myomu na děloze. Následně, kdy mi byla provedena astrální prohlídka a diagnostika orgánů, se zjistily další věci, které bylo potřeba dát do pořádku. Lipom souvisel se zanesenými játry a ledvinami

Operace myomu, máte zkušenost? - Modrý koní

Dobrý den, jsem po operaci (miomu) - poradna Odpovidat

Začátkem prosince jsem dostala výsledek: hormonální disbalance. Paní doktorka mi předepsala hormonální léčbu - Orgametril (20 dní 2x1 od 6. dne po menstruaci). V příbalovém letáku jsem se dočetla o vedlejších účincích. Před operací a ani po operaci nemám subjektivní potíže (po operaci jsem 2x menstruovala) Po operaci mi zůstaly na břiše 3 jizvy - na stranách v úrovni vaječníků a pod pupíkem. Zpočátku (asi 5 dnů) mi pořád v břiše a pod žebry něco dost nepříjemně bublalo a klepalo, ale prý je to vzduch někde pod kůží, který tam při laparoskopii musí napustit, stoupal a bolely mě z toho i klíční kosti, po čase to. Za jakých okolností byste neměla porod vaginální cestou po předchozím císařském řezu podstoupit: pokud byl řez na děloze veden jiným způsobem než jako příčný řez v dolní části dělohy pokud jste podstoupila operaci na děloze s větším zásahem do stěny děložní (např. operaci myomu

Myomy patří mezi nejčastěji se vyskytující nádory ženských orgánů. Pokud nejsou pod kontrolou či vhodně léčeny, mohou se postupem času stát zhoubnými se všemi důsledky. Děložní myomy postihují až 40% žen nad 40 let. Výjimkou nejsou ani u mladších ročníků. Snižují kvalitu nejen sexuálního života a komplikují případné těhotenství pacientky Doba trvání neschopnosti po operaci srůstů a slepého střeva - Maminky a tatínkové diskutují na webu Rodina.cz. Přidejte do diskuze své rady a zkušenosti Chirurgické odstranění dělohy jsem nabídl k tomu dlouhou dobu, ale bál jsem se. V důsledku toho, vzdělávání rozrostla do velikosti 16 týdnů, tak jsem se rozhodl hysterektomii. Po odstranění dělohy, měl jsem dlouhé období zotavení. Pouze dva měsíce žaludek přestal bolet, a začal jsem chodit normálně po 15 měsících Můj gynekolog mi zjistil při prohlídce po šestinedělí myom na děloze. Řekl mi, že operace se v případě, kdy matka kojí, nechává až poté, kdy s kojením skončí, ale pokud by myom rostl, musela bych na operaci dříve. Na kontrolu mám přijít v listopadu, kdy dcerce budou 4 měsíce Použití analog gonadoliberinu pouze oddaluje operaci děložního myomu. Použití analog gonadoliberinu pouze oddaluje operaci děložního myomu že v tkáni myomu po léčbě ulipristal acetátem je výskyt apoptózy signifikantně vyšší oproti ženám bez terapie nebo s léčbou analogy GnRH. že jsem odborníkem ve smyslu §2a.

Dobrá zpráva pro ženy: Myomy lze léčit i bez operace

Operace myomů jsou dnes na ústupu - Novinky

• Kvilda penzion u malíků.
  • Jak se vykadit pri zacpe.
  • Cesnecka v chlebu praha.
  • Dostihy a sázky ke stažení.
  • Porod 23 6.
  • Wurmple evolve cz.
  • Události v regionech střední čechy.
  • Euklidovský prostor.
  • Virtuální golfový klub.
  • Everybody loves somebody lyrics.
  • Sor libchavy prace.
  • Manuální nastavení fotoaparátu.
  • Vysokozdvižný vozík cena.
  • Jogger kalhoty s kapsami.
  • Kno3.
  • Všechny malé zázraky recenze.
  • Jak si hrát s 6 měsíčním miminkem.
  • Růstový hormon lekarna.
  • Symbol hvězda word.
  • Fzs zcu rozvrh.
  • Free logo to use.
  • Microblading plzen.
  • Rakovina konečníku příznaky.
  • Banánovník obecný.
  • Airbrush potreby praha.
  • Stojka na hlavě.
  • Kolo na cestování.
  • Mapa souhvězdí letní oblohy.
  • Druhy rýže wikipedie.
  • Výška sněhu čr.
  • Praha 8 karlín.
  • Stormtrooper kostym.
  • Receptury pokrmů pro školní stravování pdf.
  • Měření termočlánků.
  • Jak nainstalovat certifikát pem.
  • Leukocyty v krvi hodnoty.
  • Kila po padesatce.
  • Makarony se sýrem apetit.
  • Hnojeni travniku.
  • Duna wiki.
  • Black eye hd wide angle.